Kran jest używany codziennie. Podczas sprzątania często staje się „ofiarą” zanieczyszczenia. Nasze dłonie pozostawiają resztki tłuszczu, drobinki brudu i inne ślady. Nawet woda odbija się na jego materiale, zwłaszcza w postaci osadów wapiennych. Korzyść dla Ciebie: kupując baterię od renomowanego producenta, tak naprawdę kupujesz produkt wysokiej jakości. Chcemy, abyś mógł cieszyć się jego używaniem tak długo, jak to możliwe. Tutaj pokazujemy, jak prawidłowo czyścić, odkamieniać i konserwować baterię – aby mogła Ci służyć w doskonałym stanie przez długi czas.
Utrzymywanie kranu: to proste!
Pamiętaj o poniższych wskazówkach, aby czyszczenie i konserwacja kranu nie były wielkim problemem. Pamiętaj też, że warto mieć do dyspozycji dobrej jakości produkty do czyszczenia, jak odkamieniacz do łazienki – bo dzięki nim całe zadanie związane z sprzątaniem staje się dużo łatwiejsze.
Krok 1: Powierzchnię baterii najlepiej czyścić miękką bawełnianą ściereczką (w razie potrzeby tylko lekko zwilżyć). Delikatnie wycierając usunie się w ten sposób większość zabrudzeń, nie uszkadzając materiału. Warto pamiętać o tym, by nie używać metalowych gąbek, szczotek ani ściereczek z mikrofibry.
Krok 2: Resztki kamienia mają tendencję do osadzania się w narożnikach i rowkach. Użyj łagodnego środka czyszczącego na bazie kwasu cytrynowego. Prosimy nie spryskiwać koncentratu bezpośrednio na kran, zdecydowanie lepiej będzie spryskiwać nim ściereczkę.
Krok 3: Tak zwany aerator można łatwo wyjąć do czyszczenia. Jeśli włożysz go do gorącej wody z niewielką ilością detergentu, osady zostaną usunięte po około dziesięciu minutach aplikacji. Wiele produktów wysokiej jakości jest wyposażonych w technologię, która ułatwia całe zadanie związane z czyszczeniem. Taka szybka funkcja zapobiegająca osadzaniu się kamienia ułatwia usuwanie kamienia z kranu.
Krok 4: Dokładnie wypłucz kran czystą wodą.
Krok 5: Powtórz pierwszą wskazówkę ponownie, aby całkowicie usunąć wszelkie pozostałości detergentu i nadać powierzchni błyszczące wykończenie.
Jeszcze jedna wskazówka: jednocześnie wyczyść zlew i wylewkę. Wtedy wszystko znów będzie lśniło. Dzięki temu możesz naprawdę cieszyć się pięknie wysprzątaną łazienką. Regularne czyszczenie baterii umywalkowej pozwala zachować jej nieskazitelny wygląd.
Wybór środka czyszczącego – odyseja przez gamę produktów?
Zalecamy stosowanie łagodnego środka czyszczącego na bazie kwasu cytrynowego. Ma to kilka zalet. konwencjonalne koncentraty o dużej mocy czyszczącej często podrażniają dłonie i oczy, mogą wywoływać alergie i powodować zaczerwienienie wrażliwej skóry. Robią różne niezbyt dobre rzeczy dla kondycji kranu. Zbyt silne chemikalia powodują korozję materiału. Początkowo uszkodzenia pozostają niezauważone, ale mikroskopijne drobne rysy lub powierzchowne oparzenia wystarczą, aby zmatowić wykończenie na wysoki połysk. Z biegiem czasu w tych miejscach może osadzać się brud i kamień. Łagodne detergenty są również bardziej przyjazne dla środowiska. Zatem równocześnie nie zalecamy używania środków czyszczących na bazie octu, kwasu octowego, kwasu mrówkowego, wodorotlenku sodu i podchlorynu sodu, kwasu fosforowego, a nawet kwasu solnego. Substancje te są czasami silnie żrące.