Czy kupując używany samochód, dostanę gwarancję?

Każdy kierowca wie o tym doskonale, że nowe auto zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami zdarzają się jednak takie sytuacje, że jedyną możliwą opcją jest auto używane. Zakup używanego samochodu od nieznanego sprzedawcy to duże ryzyko, a podczas oględzin powinniśmy sprawdzić praktycznie wszystko! Czy kupując auto używane, możemy liczyć na prawdziwą gwarancję?

Mimo tego wciąż mamy obawy o stan techniczny pojazdu, gdyż nie wszystkie usterki można rozpoznać od razu. Czasem samochód wydaje się sprawny, lecz zakup okazuje się nieopłacalny. Jak uniknąć stresu i rozczarowania? Ciekawą ofertę na rynku wtórnym stanowią używane samochody Volvo od dealera.

Czym jest gwarancja na używane samochody?

Popyt na samochody z drugiej ręki jest naprawdę ogromny. Auta kupujemy na aukcjach internetowych i serwisach ogłoszeniowych, kupujemy także w komisach i salonach samochodowych. Każdy sprzedawca walczy o klienta, a jednym z najlepszych sposobów na dokonanie transakcji, jest właśnie zapewnienie gwarancji. Gwarancja na samochód używany wzbudza w nabywcy większe zaufanie, podnosi poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko straty. Używane auto z gwarancją uznajemy za dobre rozwiązanie.

Warto jednak pamiętać, że jest to gwarancja tylko w teorii, a lepszym określeniem byłaby rozszerzona polisa ubezpieczeniowa. Polisa stanowi ochronę interesów nabywcy przez 3-12 miesięcy i obejmuje wybrane, ujęte w umowie usterki. W przypadku ich wystąpienia, auto powinno trafić do serwisu w ciągu 48 godzin od przyjęcia zgłoszenia. Po 14 dniach powinno być naprawione i czekać gotowe. W teorii wygląda to bardzo atrakcyjnie i ciekawie, jednak w praktyce już nie zawsze… Zdarza się bowiem, że ubezpieczyciel świadczący polisę robi problemy, przedłuża i odwleka przyjęcie zgłoszenia.

Bezpłatne naprawy usterek zawartych w umowie, mogą być objęte limitem, a koszty mogą być ograniczone. Jeśli w trakcie naprawy limit zostanie przekroczony, pokryjemy różnicę w cenie, opróżniając przy tym swoje własne kieszenie… Wygląda już mniej atrakcyjnie i mniej obiecująco? Zgadza się. Gwarancja jest po prostu rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową. Najbezpieczniejszą opcją są tzw. gwarancje serwisowe, które obejmują używane auta kupione w salonie.

Używane samochody Volvo objęte są gwarancją serwisową

Używane auto z gwarancją jest ciekawą opcją, gdyż w jakimś sensie nas zabezpieczają. Wciąż jednak zakup auta od nieznanego sprzedawcy, może być ryzykowny i nie zawsze opłacalny. Wszystko zależy od warunków polisy i zapisów umowy, a w szczególności od firmy ubezpieczeniowej. Zdarza się bowiem, że już po niedługim czasie auto się psuje i wymaga naprawy, a mimo gwarancji sporą część kosztów musimy pokryć sami. Obawiasz się ryzyka i wolisz dmuchać na zimne? Używane samochody Volvo objęte są gwarancją serwisową.

Zdecydowanie najlepiej wygląda tu bowiem zakup auta używanego od dealera samochodowego. Używane Volvo bezpośrednio od dealera to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka do zera. Salon Volvo to podmiot bezpieczny i sprawdzony, mamy zatem całkowitą pewność, że samochód jest sprawny i zabezpieczony. Możemy też odbyć jazdę testową i dokładnie sprawdzić auto, poddając je przeglądowi w serwisie ASO lub w niezależnym warsztacie samochodowym.

Na etapie weryfikacji komputerowej, w raporcie VIN znajdziemy m.in. dane techniczne i wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych kolizjach i szkodach, historię uporządkowaną chronologicznie, bazę pojazdów kradzionych czy informacje o wezwaniach serwisowych. Mamy zatem całkowitą pewność, że wybrany egzemplarz jest w dobrym stanie technicznym i ma gwarancję serwisową, która jest dla nas realną i bardzo korzystną polisą ochronną.

Gwarancja serwisowa na używane samochody Volvo może przybierać dowolną formę. Najczęściej jednak w przypadku usterki udajemy się do serwisu marki, gdzie mechanicy dokładnie oglądają auto i decydują, jak szybko i bezboleśnie usunąć problem w ramach gwarancji. Zdecydowanie jest to o wiele lepsza opcja niż zewnętrzna polisa ubezpieczeniowa. Takiego bezpieczeństwa i takiej pewności nigdy nie otrzymamy w żadnym komisie samochodowym.

Polecamy:
Złomowanie auta – co potrzebne i jakie dokumenty zabrać?

Dodaj komentarz