Liczne promocje w salonach zachęcają kierowców do zmiany pojazdu. Przy zakupie nowego samochodu nie warto kierować się emocjami. Tak ważną decyzję należy podjąć pragmatycznie i racjonalnie, na podstawie szczegółowej analizy własnego zapotrzebowania i możliwości finansowych. Nawet najwspanialsze modele mogą okazać się nieekonomiczne, a na rynku wtórnym trudno znaleźć chętnych na takie pojazdy. Decydując się na zakup nowego auta, warto pamiętać o odpowiednim stosunku ceny do jakości. Najlepszą okazją do znalezienia dobrej oferty jest wyprzedaż samochodów.
Określenie własnych potrzeb i budżetu
Poszukiwanie nowego samochodu najlepiej zacząć od określenia własnych potrzeb. Warto zastanowić się nad typem nadwozia, poziomem wyposażenia czy napędem, a także wziąć pod uwagę różne popularne marki. W praktyce szybko okazuje się, że jakość jest równie istotna co wizerunek zewnętrzny danego modelu. Pod uwagę należy wziąć zarówno komfort użytkowania samochodu, jak i bezpieczeństwo jazdy. Kolejna ważna kwestia to budżet. Nawet pozornie tanie auta mogą w ostateczności okazać się kosztowne. W reklamach często podawane są zaniżone kwoty, które stopniowo wzrastają. Wystarczy wymienić silnika na mocniejszy, aby dopłacić kilka tysięcy złotych. Dorzucając do tego fabryczną nawigację, lepsze radio czy ładniejszy lakier, początkową kwotę inwestycji trzeba powiększyć nawet dwukrotnie. Spora w tym zasługa sprzedawców, którzy chętnie proponują kolejne dodatki. Warto więc określić na początek sumę, której nie wolno przekroczyć. Warto pomyśleć również o instalacji LPG, która bazować będzie na dobrej jakości elementach instalcji np. refuktory tomasetto.
Finansowanie zakupu
Najbardziej komfortową formą zakupu nowego auta jest dla zwykłej osoby fizycznej zaplata gotówką. W takim przypadku nie są generowane żadne opłaty dodatkowe, np. prowizje czy odsetki. Jeżeli zakup za gotówkę nie jest możliwy, alternatywą pozostaje kredyt. Ta forma finansowania jest dość elastyczna, dlatego da się znaleźć w jej ramach atrakcyjne oferty. Warto posłuchać propozycji dealera, a także przyjrzeć się usługom wiodących na rynku instytucji bankowych. Istnieje też opcja leasingu konsumenckiego. Taka forma finansowania nie jest jednak dostępna dla wszystkich, a warunki umowy mogą być dość skomplikowane. Leasing konsumencki nierzadko bowiem wiąże się z nieprzewidywanymi, sporymi wydatkami. Lepszą opcją jest leasing dla firm. Przy korzystnej ofercie takie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne, niż wydawanie firmowej gotówki.
Konfiguracja samochodu
W salonach często spotkać można samochody, których cena sprawia wrażenie bardzo atrakcyjnej. Zdarzają się oczywiście dobre egzemplarze, jednak najczęściej są to po prostu nietypowo skonfigurowane pojazdy. Takich aut z reguły nikt nie chce kupić, a na rynku wtórnym też radzą sobie kiepsko. Warto zwracać uwagę na rynkowe trendy, jeżeli pojazd ma zostać w przyszłości odsprzedany. Szczególne znaczenie ma silnik, ponieważ mało kogo obchodzą obecnie SUV-y z jednostką benzynową. Ważne jest także wyposażenie. Lepiej unikać zakupu auta na wyprzedaży bez bluetootha czy klimatyzacji. Warto zwrócić uwagę również na kolor lakieru. Pojazdy jaskrawo-żółte, jasnozielone i czerwone spotykane są na ulicach stosunkowo rzadko, ponieważ łatwiej z nimi o mandat.
Wyprzedaże rocznika
Sposobem na zakup auta charakteryzującego się dobrym stosunkiem ceny do jakości może być skorzystanie z wyprzedaży rocznika. Celem tego rodzaju akcji promocyjnych jest sprzedaż aut z danego roku modelowego po niżej cenie. Upust na nowy samochód może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego jest to prawdziwa okazja. Do sprzedaży trafiają zupełnie nowe, pozbawione wad pojazdy. Dealer chce się ich pozbyć, ponieważ zalegają na placu. Im dłużej auto pozostaje bez nabywcy, tym bardziej traci na wartości. Wyprzedaże aut z rocznika 2019 organizuje również marka Volkswagen. Szczegółowy opis oferty znaleźć można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/wyprzedaze-volkswagena-z-rocznika-2019/. Wyprzedaż rocznika jest też bardzo dobrą okazją do negocjacji upustów. Klient może skłonić sprzedawcę do dorzucenia dodatkowego wyposażenia lub jeszcze większego zejścia z ceny.