Jaka jest różnica między drukowaniem termotransferowym a bezpośrednim drukowaniem termicznym? Druk termotransferowy to proces, który wymaga drukarki termotransferowej, taśm termotransferowych, oprogramowania i podłoża (np. kalki termotransferowe). Gdy taśma przechodzi między podgrzewaną głowicą drukującą a podłożem etykiety, wosk, wosk / żywica lub powłoka żywiczna z taśmy jest przenoszona jako obraz na etykietę. Powłoka lub tusz są wchłaniane przez środek, dzięki czemu obraz staje się częścią etykiety.
Z drugiej strony, bezpośredni druk termiczny nie wykorzystuje kalki ribbon, ale raczej wykorzystuje poddane obróbce chemicznej, wrażliwe na ciepło nośniki zaprojektowane specjalnie dla bezpośrednich drukarek termicznych. Nośnik czernieje, gdy przechodzi pod rozgrzaną termiczną głowicą drukującą, powodując reakcję powłoki etykiety i tworząc obraz.
Jakie są zalety i wady między drukowaniem termotransferowym a bezpośrednim drukowaniem termicznym?
Druk termotransferowy daje bardzo ciemne, gęste obrazy, ma dłuższy okres trwałości i jest trwalszy niż bezpośredni druk termiczny, zwłaszcza gdy jest wystawiony na działanie ciepła i rozpuszczalników. Druk termotransferowy poprzez taśmy termotransferowe Wrocław może akceptować szerszą gamę nośników niż bezpośredni druk termiczny, zapewniając użytkownikowi elastyczność drukowania. Ponadto termiczne głowice drukujące zwykle mają dłuższą żywotność niż bezpośrednie termiczne głowice drukujące, co oznacza, że długoterminowe koszty konserwacji są niższe.
Dzięki bezpośredniemu drukowaniu termicznemu druk nie jest tak ostry jak ten zapewniany przez taśmy termotransferowe Wrocław, a bezpośredni druk termiczny jest bardziej wrażliwy na warunki środowiskowe, takie jak ciepło i światło słoneczne, które z czasem powoduje odbarwienie nośnika. Ponieważ kalki termotransferowe Wrocław nie są wymagana, podstawową korzyścią wynikającą z bezpośredniego drukowania termicznego w porównaniu z drukowaniem termotransferowym jest to, że jest to niedrogi sposób drukowania etykiet.
Bezpośredni papier termiczny pozostaje aktywny chemicznie po wydrukowaniu, więc jeśli etykieta wymaga większej trwałości, należy ją pokryć warstwą wierzchnią, aby była odporna na promieniowanie UV, chemikalia i ścieranie, co stanowi kolejny etap procesu, w którym nie uczestniczą kalki termotransferowe Wrocław.
Jakie są typowe zastosowania druku termotransferowego i bezpośredniego druku termicznego?
Typowe zastosowania w których uczestniczą kalki termotransferowe obejmują: identyfikację produktu, etykietowanie zgodności, etykietowanie przetwarzania elektronicznego, etykietowanie półek / pojemników, które wymagają dłuższej żywotności etykiety i zastosowania na zewnątrz. Warto poznać jeszcze lepiej kalki ribbon, aby zrozumieć ich pełne możliwości. Można to zrobić wchodząc na stronę: https://ribbonttr.com.
Etykiety drukowane bezpośrednio termicznie mają ograniczony okres trwałości i najlepiej je stosować na etykietach do użytku tymczasowego. Na przykład etykiety wysyłkowe i pokwitowania są idealnymi zastosowaniami, podczas gdy etykiety produktów nie.