Niezależnie od tego, czy chodzi o odpowiednie dopasowanie kul, czy o naukę chodzenia z nimi, stworzyliśmy ten poradnik, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Jak dopasować swoje kule?
Niezależnie od tego, czy otrzymujesz kule standardowe, czy nie – prawidłowe ich dopasowanie zaczyna się od upewnienia się, że górna część kuli znajduje się 2-3 palce od pachy, aby zapobiec uszkodzeniu nerwów. Tak więc, nie wiś pod pachami na kulach, a łokcie powinny być lekko ugięte. Upewnij się również, że dostosowujesz kule do butów, które będziesz nosić. Być może będziesz musiał od czasu do czasu dokonać szybkich korekt, jeśli zmienisz wysokość buta lub jesteś boso.
W przypadku sprawdzonych i prawdziwych kul, stój prosto z ramionami po bokach. Dostosuj długość kul tak, aby górna część kul znajdowała się na szerokości 2-3 palców poniżej pachy. Uchwyty powinny znajdować się w zagięciach nadgarstka. Ustaw uchwyty na tym poziomie tak, aby łokieć był lekko zgięty do około 30 stopni. Dolna część kul powinna być szersza niż szerokość ramion.
W przypadku kul w stylu alternatywnym – stań w postawie wyprostowanej z odpowiednią kulą w każdej ręce, oznaczoną jako lewa i prawa. Umieść siodło pod pachą, na szerokość 2-3 palców od pachy. Następnie wyreguluj górną część kuli tak, aby łokieć był lekko zgięty z rękami na uchwytach. Następnie wyreguluj dolną część kuli tak, aby dno znajdowało się 6 cm przed palcami. W przypadku tych kul musisz dopasować ich górną i dolną część. Jeśli musisz ponownie wyregulować górę, aby uchwyty dłoni znajdowały się na właściwej wysokości, upewnij się, że ponownie wyregulowałeś dolną połowę, aby nadal miała prawidłową wysokość całkowitą.
Jak chodzić o kulach?
Chodzenie o kulach może być wyzwaniem! Jeśli lekarz zaleci, abyś nie obciążał rannej lub naprawionej chirurgicznie nogi, stań z tą nogą nad ziemią. Przenieś swoje kule nieco przed swoją postawą. Przełóż ciężar przez dłonie za pomocą uchwytów kul, przeskocz do przodu w linii kul i powtórz.
Aby uzyskać wzór chodu z naciskiem na palce, stań z dużym palcem u nogi na zranionej nodze. Przenieś swoje kule nieco przed swoją postawą. Następnie przyłóż zranioną/operowaną nogę do linii kul i wyląduj na palcu, przekładając większość ciężaru przez ręce o kulach. Na koniec wysuń niezaangażowaną nogę do przodu, zgodnie z kulami, trzymając ciężar w dłoniach, gdy to robisz.
Aby uzyskać płaską stopę, z częściowym obciążeniem, weź zranioną nogę i stań ze stopą płasko, ale tylko niewielką wagę dawaj na tę nogę. Przenieś swoje kule nieco przed swoją postawą. Następnie przyłóż zranioną nogę do linii kul, lądując na całej stopie, a większość ciężaru spoczywa na rękach o kulach. Na koniec wysuń niezaangażowaną nogę do przodu, zgodnie z kulami, trzymając ciężar w dłoniach, gdy to robisz.
Aby wejść po schodach lub krawężniku, gdy nie nosisz ciężaru, trzymaj słabą nogę nad ziemią i stań blisko schodów. Przepychając się przez kule, wskocz na następny stopień zdrową nogą. Podnieś swoje kule do poziomu, na którym stoisz, a następnie powtórz w górę po schodach.
Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl
Zobacz także stronę: dermochirurgia.com.pl